www.produkcji-techniki.com
Norelem

Rozszerzona oferta sworzni firmy norelem zapewnia bezpieczne połączenia elementów maszyn

Firma norelem, globalny ekspert w zakresie standardowych elementów budowy maszyn, oferuje inżynierom i producentom pięć nowych modeli sworzni stanowiących poszerzony zakres komponentów zabezpieczających.

Rozszerzona oferta sworzni firmy norelem zapewnia bezpieczne połączenia elementów maszyn

Nowe modele obejmują trzy sworznie oraz dwa rodzaje widełek służących do blokowania części maszyn - przykładowo powszechnie są one używane do łączenia siłowników pneumatycznych lub sprężyn gazowych z innymi komponentami. Widełki, często określane jako przeguby widełkowe, to regulowane i ruchome elementy łączące, które służą do przenoszenie sił statycznych. Działają one jako elementy łączące i prowadzące w zakresie prostych sekwencji ruchu, takich jak liniowe cykle pchania/ciągnięcia czy kompensacja przesunięcia osi.

Widełki w połączeniu z trzpieniami lub składanymi trzpieniami sprężynowymi stają się w pełni funkcjonalnymi przegubami widełkowymi.

W ofercie znajduje się nowy sworzeń z wytoczeniem do zabezpieczania wałków za pomocą podkładki blokującej. Wprowadzono również sworzeń ze stali nierdzewnej, oferujący bezpieczne blokowanie dzięki zewnętrznemu gwintowi, który poprawia bezpieczeństwo i mocowanie.

Inne wersje sworzni obejmują modele z wytoczeniem na zawleczkę zabezpieczającą, przystosowane do użycia z zawleczką DIN 471 lub alternatywnie z przetyczką, która oferuje równie silnie połączenie.

Mówi Marcus Schneck, CEO firmy norelem: - W firmie norelem wiemy, że trwałość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla inżynierów i producentów. Właśnie dlatego nasza gama przegubów widełkowych i sworzni tworzy bezpieczne połączenia, które zapewniają całkowitą pewność działania, gwarantując bezpieczeństwo i funkcjonalność wielu różnych typów maszyn.

Więcej informacji o firmie norelem i ofercie komponentów standardowych można znaleźć na stronie www.norelem.pl.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP