www.produkcji-techniki.com
EPLAN

Schematy w chmurze obliczeniowej

Na targach SPS 2019 zostanie zaprezentowane nowe oprogramowanie EPLAN eBuild do generowania schematów elektrycznych i hydraulicznych działające w chmurze obliczeniowej. Jest to oprogramowanie przeznaczone dla tych użytkowników Platformy EPLAN 2.8, którzy dopiero rozpoczynają swoje doświadczenia w środowisku rozwiązań chmurowych. Do korzystania z tego nowego oprogramowania freemium wymagana jest rejestracja w systemie EPLAN ePulse lub za pomocą Platformy EPLAN w wersji 2.8.

Schematy w chmurze obliczeniowej
Hauke Niehus.jpg: “Dzięki Eplan eBuild nasi klienci otrzymują proste, ale potężne narzędzie umożliwiające wstępne planowanie projektów w chmurze obliczeniowej,“ mówi Hauke Niehus, wiceprezes Cloud Software.

Nowe oprogramowanie EPLAN eBuild, jest rozszerzeniem usług w chmurze obliczeniowej EPLAN ePulse i otwiera całkowicie nowe możliwości inżynieryjne, czym od razu przyciąga uwagę użytkowników. Całkowicie nowa metoda pracy, odpowiednia do użycia w chmurze obliczeniowej, została zaprojektowana z myślą o ułatwieniu zadań projektowych. Użytkownicy pracujący z Platformą EPLAN mogą z łatwością rozpocząć pracę, ponieważ nie jest tu wymagane szkolenie ani kompleksowe wprowadzenie. Wystarczy zarejestrować się w EPLAN ePulse, otworzyć projekt i wybrać zadania do wykonania, a następnie po kliknięciu przyciskiem myszki oprogramowanie konfiguruje schematy oparte na EPLAN Electric P8 lub schematy hydrauliczne oparte na EPLAN Fluid.

Technologia makr przyspiesza osiągnięcie sukcesu

Hauke Niehus, wiceprezes Cloud Business, zwięźle charakteryzuje usługę pozwalającą na szybkie i łatwe rozpoczęcie pracy: ”Dzięki EPLAN eBuild nasi klienci otrzymują proste, ale potężne narzędzie, umożliwiające wstępne planowanie projektu w chmurze obliczeniowej. Umożliwia to naszym klientom automatyczne generowanie schematów dla standardowych obwodów przy użyciu gotowych bibliotek makr, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pracy przy planowaniu systemów automatyki.”


Schematy w chmurze obliczeniowej
Machine configuration.jpg: Łatwa konfiguracja - tutaj na przykładzie szlifierki w formie pełnej konfiguracji maszyny.

Wbudowana logika
Cechą szczególną EPLAN eBuild jest to, że dostarcza gotowe makra dla całych schematów elektrycznych i hydraulicznych zamiast dostarczania danych dla poszczególnych urządzeń lub komponentów. Ze względu na wbudowaną odpowiednią logikę i wariantowość znacznie przyspiesza proces projektowania i jest łatwiejszy w obsłudze. W konsekwencji, użytkownicy mogą skupić się na swoich podstawowych zadaniach, a uciążliwa metodologia kopiowania i wklejania staje się przeszłością. Kolejną korzyścią, którą EPLAN w pełni przekazuje swoim klientom, jest poprawa jakości dokumentacji wynikająca z zastosowania przetestowanych wcześniej szablonów schematów. Biblioteki schematów będą sukcesywnie powiększane - pierwszy pakiet startowy w języku angielskim i niemieckim będzie dostępny już na targach SPS 2019. EPLAN prowadzi obecnie rozmowy z wieloma producentami komponentów dotyczące rozszerzenia zakresu bibliotek. Celem jest zaoferowanie jak najszerszej dostępności konfiguratorów, mających zapewnić pozytywne wrażenia użytkowników z pracy w ePulse. Dane są dostarczane użytkownikom za pośrednictwem chmury obliczeniowej i z tego powodu ich aktualizowanie jest znacznie łatwiejsze.


Schematy w chmurze obliczeniowej
Sub-function 24 Volt power supply unit.jpg: Sub-function 24 Volt power supply unit.jpg: Podfunkcje, jak pokazano tutaj na przykładzie zasilacza 24 V, można łatwo skonfigurować za pomocą Eplan eBuild.


Więcej informacji: https://www.eplan.de/ebuild-en

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP