www.produkcji-techniki.com
INTERROLL

Interroll i Logstore dostarczają w pełni zautomatyzowane centrum napraw telefonów komórkowych dla PLL Group w Brazylii

Sant’Antonino, Szwajcaria/São Paolo, Brazylia. Firmy Interroll i Logstore zrealizowały nowe centrum napraw dla Grupo PLL, największego autoryzowanego centrum serwisowego telefonów komórkowych i smartfonów w Brazylii.W zakładach w São Paulo w Brazylii wdrożono zaawansowaną koncepcję naprawy fabrycznej, gdzie wszystkie etapy naprawy urządzeń są zautomatyzowane i pracują w tym samym tempie, podobnie jak na liniach montażu elektroniki. Jednym z kluczowych elementów tego systemu o dużej wydajności jest platforma przenośnikowa MCP (Modular Conveyor Platform) firmy Interroll, zapewniająca miesięczny transport do 24.000 telefonów komórkowych przy pracy na dwie zmiany robocze. Co więcej, zautomatyzowany projekt fabryki umożliwia dostarczenie do właścicieli naprawionych telefonów jeszcze tego samego dnia na terenie miasta São Paulo.

Łatwy w utrzymaniu, zminimalizowany system z zaawansowaną komunikacją
Będące integralną częścią siedziby Grupo PLL w regionie Moema w São Paulo, centrum napraw oferuje konsumentom wysoki standard usług, skupiając się na trzech elementach: wydajności, technologii i skali. ”W naszym nowym zakładzie chcieliśmy radykalnie zwiększyć wydajność, unikając skomplikowanych ręcznych procesów wewnętrznych. Naszym celem było stworzenie wysoce zaawansowanego systemu, który byłby unikalny na terenie całej Ameryce Łacińskiej,” powiedział Lucas Linhares, partner zarządzający z Grupo PLL.

Nowe centrum napraw jest zgodne z koncepcją przemysłowej naprawy fabrycznej i zostało wdrożone przez Logstore, integratora systemu odpowiedzialnego za realizację tego projektu.

“Projekt został starannie i całościowo zaplanowany - począwszy od mebli po zautomatyzowane systemy przenośników. Swoją specyficzną siłę zyskał otrzymując atrybuty Industry 4.0, dzięki przekształceniu usług detalicznych w system wielokanałowy korzystający z zaawansowanych rozwiązań technologicznych,” dodaje Helson Santos, dyrektor zarządzający z Logstore. “Wbudowaliśmy przenośniki w meble, dzięki czemu cały projekt jest minimalistyczny. Dzięki zastosowanym technologiom stworzyliśmy prawdziwą koncepcję Industry 4.0, w której wszystkie elementy są skomunikowane, zapewniają dużą sprawność energetyczną i mogą być łatwo odnowione lub rozszerzone bez konieczności wymiany przenośników.”

Niższy poziom hałasu i mniejsze zużycie energii dzięki 24-woltowym elektrorolkom RollerDrive
“Aby zapewnić bezproblemową integrację z całą koncepcją systemu PLL, firma Interroll zmodyfikowała przenośniki, dostosowując je do szerokości 50 cm, aby mogły w przyszłości umożliwić transport również laptopów i dronów,” powiedział Marcos Gaio, dyrektor zarządzający w Interroll Brazil. Wyposażyliśmy również system w technologię 24-woltowych elektrorolek RollerDrive, obniżającą poziom hałasu i zużycie energii. Pozwoliło to zwiększyć wydajność i ogólną trwałość tego laboratorium naprawczego o powierzchni 300 metrów kwadratowych.”

Oprócz technologii RollerDrive, platforma MCP firmy Interroll obejmuje systemy skanowania kodów kreskowych i korzysta z 24-woltowych modułów przekierowania (HPDs). Nowy system został zaprojektowany tak, aby umożliwić miesięczny transport do 24.000 telefonów komórkowych przy pracy na dwie zmiany robocze. Jest w całości zarządzany z wykorzystaniem opracowanego przez Logstore oprogramowania, zapewniającego automatyczny transport telefonów komórkowych pomiędzy komórkami naprawczymi.

“Bez platformy przenośnikowej MCP w tej przestrzeni o powierzchni 300 metrów kwadratowych z trudem naprawialibyśmy 15.000 urządzeń miesięcznie i potrzebowalibyśmy znacznie więcej pracowników na różnych etapach procesu produkcyjnego. Jesteśmy w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o wykorzystywane koncepcje i technologie, przy pełnym wsparciu firm Interroll i Logstore,” powiedział Lucas Linhares z Grupo PLL.


Interroll i Logstore dostarczają w pełni zautomatyzowane centrum napraw telefonów komórkowych dla PLL Group w Brazylii


Interroll i Logstore dostarczają w pełni zautomatyzowane centrum napraw telefonów komórkowych dla PLL Group w Brazylii

Ilustracja: Platforma przenośnikowa MCP firmy Interroll zapewnia bezproblemową integrację z systemem naprawy fabrycznej PLL.   Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP