www.produkcji-techniki.com
HMS Industrial Networks AB

Firma HMS Networks AB przejmuje większość udziałów w Procentec B.V.

Firma HMS Industrial Networks AB, spółka zależna w całości należąca do HMS Networks AB (publ), przejęła 70% wszystkich udziałów holenderskiej firmy Procentec BV z siedzibą w Rotterdamie. Procentec to światowy lider w zakresie rozwiązań i usług diagnostyki oraz monitorowania sieci przemysłowych.

Firma HMS Networks AB  przejmuje większość udziałów w Procentec B.V.
Dyrektor generalny HMS Staffan Dahlström (z prawej) i dyrektor generalny Procentec Pieter Barendrecht (na ekranie) prezentują przejęcie udziałów - zdalnie ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.

Halmstad, 1 października 2020 r.

Oferta Procentec zapewnia niezawodną infrastrukturę  dla sieci przemysłowych, takich jak PROFIBUS, PROFINET, EtherNet / IP oraz innych przemysłowych standardów Ethernet. Portfolio rozwiązań firmy obejmuje kluczowe produkty ProfiTrace, ProfiHub, ComBricks, Atlas i Osiris, które pomagają technikom terenowym i serwisowym w łatwym monitorowaniu sieci, analizie i rozwiązywaniu problemów - zarówno na miejscu w zakładach i fabrykach, jak i  zdalnie,  co zapobiega niepożądanym przestojom w produkcji.

- Procentec wypełnia lukę w ofercie HMS w zakresie infrastruktury komunikacyjnej. Sieci przemysłowe mają kluczowe znaczenie w procesach produkcyjnych, a rozwiązania i usługi Procentec znacznie zwiększają bezawaryjność i dostępność danych w tego typu sieciach o znaczeniu krytycznym - mówi Staffan Dahlström, dyrektor generalny HMS Networks, i dodaje: - Dzięki przejęciu akcji Procentec HMS uzyskuje dostęp do rynku posprzedażowego związanego z ogromną bazą zainstalowanych sieci przemysłowych na całym świecie, co sprawi, że firma  znajdzie się znacznie bliżej użytkowników końcowych sieci przemysłowych. Jest to bardzo interesująca, nowa perspektywa dla HMS, biorąc pod uwagę fakt, że obecnie firma dostarcza produkty głównie do producentów urządzeń i konstruktorów maszyn. 

- Cieszymy się, że możemy stać się częścią HMS, co daje nowe możliwości dla firmy Procentec. Wielkość HMS i międzynarodowa obecność firmy będą dla Procentec dużym atutem w naszej dalszej ekspansji. Oznacza to również doskonałe możliwości współdzielenia własności intelektualnej (IP) między firmami, a także współtworzenia rozwiązań związanych z sieciami przemysłowymi i Przemysłem 4.0 - dodaje Pieter Barendrecht, CEO Procentec B.V.
 
HMS przejął 70% udziałów w Procentec od założycieli, którzy nie są już aktywni w firmie. Pozostałe 30% należy do obecnego zespołu zarządzającego, który zachowa swoje stanowiska kierownicze
i będzie kontynuował aktywność  biznesową w Procentec.
Grupa Procentec, zatrudniająca ok. 70 pracowników i posiadająca spółki zależne w Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii, osiągnęła skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 11,7 mln EUR w 2019 r. Przejęcie będzie miało w przyszłości ograniczony wpływ na zysk przypadający na akcję HMS. 
 
Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z:
 
- Staffan Dahlström, CEO HMS Networks AB, +46 (0)35 17 29 01;
- Joakim Nideborn, CFO HMS Networks AB, +46 (0)35 710 6983.
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP