www.produkcji-techniki.com
norelem

Precyzyjne uchwyty trójszczękowe już dostępne w ofercie firmy norelem

Dokładność i skuteczne mocowanie zawsze były kluczem do wydajnej inżynierii. Teraz dzięki nowym, precyzyjnym uchwytom trójszczękowym firmy norelem inżynierowie mogą z najwyższą precyzją bezpiecznie mocować obrabiane przedmioty przy użyciu niewielkich sił.

Precyzyjne uchwyty trójszczękowe już dostępne w ofercie firmy norelem

Trójszczękowe uchwyty norelem, specjalnie opracowane do łatwego mocowania od zewnątrz lub od wewnątrz cylindrycznych elementów obrabianych, to idealne rozwiązanie do zadań związanych z pozycjonowaniem przedmiotów, takich jak wykonywanie pomiarów lub znakowanie laserowe.

Komponenty przeznaczone do obsługi ręcznej są dostępne w czterech kompaktowych rozmiarach o średnicach 50 mm, 64 mm, 104 mm i 160 mm. Korpusy uchwytów w wersjach 50 mm i 64 mm są wykonane ze stali, natomiast wersje 104 mm i 160 mm zostały wykonane z aluminium, dzięki czemu są lekkie i ergonomiczne w obsłudze. W celu zwiększenia trwałości, szczęki uchwytu wykonano ze stali hartowanej.

- Nasza oferta została rozszerzona o precyzyjne uchwyty trójszczękowe, ponieważ mamy świadomość, jak ważna jest możliwość łatwego i skutecznego mocowania okrągłych elementów obrabianych - powiedział Marcus Schneck, dyrektor generalny norelem. - Aby sprostać temu wyzwaniu, szczęki naszych komponentów charakteryzują się łatwością użytkowania, a ich otwieranie i zamykanie odbywa się poprzez proste obrócenie ręką pierścienia zaciskowego lub za pomocą dostarczonej dźwigni.


Precyzyjne uchwyty trójszczękowe już dostępne w ofercie firmy norelem

Dzięki współśrodkowości <0,03 mm, biciu obwodowemu <0,01 mm i powtarzalnej precyzji mocowania <0,01 mm, nowa technologia mocowania elementów obrabianych firmy norelem oferuje doskonałą wydajność i dokładność. Hartowane szczęki są osadzane na wewnętrznej średnicy i można je odwracać. Aby dodatkowo ułatwić pracę inżynierom, na górze i na dole każdej szczęki zaznaczono numery, które muszą odpowiadać numerom zaznaczonym na pasującym gnieździe na korpusie uchwytu.

Firma norelem dostarcza również kołki o różnych rozmiarach, służące jako akcesoria do nowych uchwytów dostępnych w katalogu standardowych komponentów THE BIG GREEN BOOK. Kołki pasują do otworów szczęk i utrzymują małe części w pozycji uniesionej. Dzięki temu wszystkie powierzchnie obrabianego przedmiotu są łatwo dostępne w przypadku wykonywania pomiarów lub znakowania. Uchwyt można zamocować za pomocą gwintu znajdującego się z tyłu.

Więcej informacji na temat precyzyjnych uchwytów trójszczękowych i innych komponentów można znaleźć na stronie www.norelem.pl

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP