www.produkcji-techniki.com
HERMLE News

Rozwiązanie do automatyzacji Hermle o masie transportowej do 1200 kg

System obsługi HS flex heavy z dwoma modułami zasobnika zamontowany w 5-osiowym centrum obróbczym C 650 – terminal dotykowy z oprogramowaniem HACS.

Rozwiązanie do automatyzacji Hermle o masie transportowej do 1200 kg

System obsługi HS flex heavy to kolejny efekt niemal 20-letniego zaangażowania Hermle AG w dziedzinie automatyzacji swoich centrów obróbczych. Na rynku pojawia się oto wydajny, kompaktowy i atrakcyjny cenowo system automatyzacji produkcji.

System obsługi HS flex heavy może współpracować zarówno z 5-osiowymi centrami obróbczymi serii Performance Line (C 400 i C 650), jak i modelami serii High Performance Line (C 32 i C 42). To pierwszy system automatyzacji dostępny do modelu C 650.

dostarczane i montowane jako kompletna jednostka. Jedynie moduły magazynu przedmiotów obrabianych są montowane i ustawiane na miejscu. Jako że wszystkie centra obróbcze Hermle są dostarczane również w stanie zmontowanym i gotowym do użycia, cała instalacja odbywa się błyskawicznie, a użytkownik może szybko rozpocząć obróbkę.

Płaskie łoże kompozytowe, po którym poruszają się trzy osie manipulatora, oferuje ergonomiczny i wygodny dostęp dla operatora. Obie pary drzwi, stosowane już z powodzeniem w systemach robotów Hermle, mają podwójną funkcję. Przy wymianie obrabianych przedmiotów uniemożliwiają dostęp dla operatora, a podczas obróbki przedmiotu pozwalają na wgląd do komory roboczej, uniemożliwiając jednocześnie dostęp do manipulatora.

Osie obrotowe, podnoszone i liniowe manipulatora umożliwiają precyzyjne przenoszenie obrabianych przedmiotów wraz z paletą o masie do 1200 kg pomiędzy miejscem uzbrajania, modułami magazynu a komorą roboczą centrum obróbczego. W przypadku załadunku żurawiem do komory centrum obróbczego można podawać przedmioty o jeszcze większych wymiarach i masie. System obsługuje precyzyjnie palety o wymiarach maks. 800 x 630 mm. Aby zredukować możliwe źródła błędu operatora, już na miejscu uzbrajania kontrolowana jest maksymalna wysokość obrabianego przedmiotu, dzięki czemu do maszyny nie trafiają przedmioty o zbyt dużych wymiarach. Maksymalna wielkość obrabianego przedmiotu to 800 x 630 x 700 mm (szer. x głęb. x wys.).

Szczególną uwagę poświęcono również modułom magazynu. W wersji standardowej jest zamontowany jeden moduł, a opcjonalnie możliwy jest montaż drugiego modułu. Moduły mają konstrukcję regałową i oferują maksymalną indywidualizację doboru palet i obrabianych przedmiotów. Można zamówić maks. trzy półki mieszczące łącznie w każdym module do 9 miejsc paletowych. W ten sposób przy użyciu dwóch modułów magazynowych do dyspozycji jest maks. 18 miejsc paletowych. Stworzony przez firmę Hermle generator magazynu, który sprawdza zarówno dopuszczaną masę, jak i wymiary (ponieważ są możliwe różne modele maszyn), umożliwia łatwe i szybkie skonfigurowanie magazynu.

System HS flex heavy jest sterowany i zarządzany podobnie jak zmieniacze palet i system robota RS 05-2 za pomocą komfortowego systemu HACS (Hermle Automation Control System). System HACS umożliwia inteligentne zarządzanie zleceniami. Oprogramowanie obsługiwane intuicyjnie za pomocą panelu dotykowego asystuje operatorowi przy codziennej pracy.

Dzięki czytelnemu widokowi zleceń i prezentacji niezbędnych operacji obsługowych można zredukować uwarunkowane organizacyjnie przestoje maszyny i zmaksymalizować produktywność urządzenia. W połączeniu z systemem HIMS (Hermle Information Monitoring System), który z dowolnego tabletu, komputera lub smartfonu prezentuje w czasie rzeczywistym stan maszyny, oba narzędzia stanowią ważny element zastosowania centrów obróbczych Hermle zgodnie z filozofią "Przemysłu 4.0".

www.hermle.de

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP