www.produkcji-techniki.com
VOLLMER News

VOLLMER OSTRZY NARZĘDZIA ŚWIATŁEM LASEROWYM

Specjalista w dziedzinie ostrzenia, niemiecka firma VOLLMER uzupełnia swoje portfolio o ostrzarkę laserową. Maszyna VLaser 270 zostanie zaprezentowana po raz pierwszy wiosną 2020. Dzięki technologii laserowej VOLLMER staje się prawdziwym „full linerem” w zakresie obróbki narzędzi i uzupełnia swoją ofertę maszyn do szlifowania i erodowania.

VOLLMER OSTRZY NARZĘDZIA ŚWIATŁEM LASEROWYM

VLaser 270 jest maszyną, w której koncentruje się zgromadzone przez firmę VOLLMER doświadczenie ze wszystkich dziedzin. Szybką i niezwykle precyzyjną obróbkę ultratwardych materiałów skrawających gwarantuje innowacyjna kinematyka, która na bazie osi C zawsze utrzymuje narzędzie w centralnym punkcie. Odpowiednie systemy automatyzacji umożliwiają autonomiczne stosowanie maszyny VLaser 270 w trybie non-stop.

Wykorzystując energię lasera, nowa maszyna VLaser 270 firmy VOLLMER ostrzy w procesie bezdotykowym krawędzie tnące narzędzi zawierających PCD (polikrystaliczny diament) lub inne ultratwarde materiały. Maszyna laserowa stanowi uzupełnienie oferty maszyn do szlifowania i erodowania firmy VOLLMER i sprawia, że producent maszyn z Niemiec staje się „full linerem” w dziedzinie technologii ostrzenia, niezależnie od tego, czy chodzi o narzędzia rotacyjne, piły tarczowe czy piły taśmowe do cięcia metalu. Jako „full liner” firma VOLLMER jest w stanie dostarczyć swoim klientom optymalne i dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania w zakresie ostrzenia, niezależnie od procesu.

Maszyna VLaser 270 jest oparta na innowacyjnej kinematyce firmy VOLLMER.

Najistotniejszym elementem działania VLaser 270 jest stałe prowadzenie wiązki laserowej w połączeniu z innowacyjną kinematyką maszyny. Pięć osi rozmieszczono jedna nad drugą w taki sposób, że obróbka narzędzia dokonywana jest zawsze w punkcie obrotu osi C. Pozwala to na obróbkę narzędzi przy minimalnym ruchu osi i zapewnia stabilne sterowanie procesem. Jednocześnie łańcuch kinematyczny umożliwia uzyskanie wysokiej dokładności ścieżki, co ma pozytywny wpływ na dokładność obróbki i jakość narzędzi.
Maszynę VLaser 270 można opcjonalnie wyposażyć w końcówkę przeciwbieżną w celu uzyskania jeszcze większej współosiowości. VLaser 270 jest pierwszą maszyną laserową na rynku, która posiada taką końcówkę.
Rezultatem jest kompaktowa maszyna o przejrzystych wymiarach. VLaser 270 można połączyć z automatyką HC 4, która jest stosowana również w innych maszynach VOLLMER.

Maszyna VLaser 270 jest bardzo elastyczna, niezwykle wydajna i zapewnia doskonałą jakość krawędzi tnących. Działa bezdotykowo, bez zużycia narzędzi i bez wywierania znaczącego wpływu termicznego. Najnowsza innowacja firmy VOLLMER przyczynia się w ten sposób do wydłużenia okresu użytkowania narzędzi oraz do trwałej optymalizacji procesów produkcyjnych. Może być stosowana zarówno w produkcji, jak i do ostrzenia ultratwardych materiałów skrawających.

Ogromny potencjał lasera
Technologia laserowa firmy VOLLMER optymalizuje różne procesy produkcji narzędzi. Dotyczy to między innymi takich procesów, jak obróbka łamaczy wiórów. Są to płytki wbudowane za ostrzem narzędzia, które wpływają na właściwości wiórów. Obróbka zaokrąglonych elementów fazowanych lub preparowanie krawędzi tnących, to kolejne zastosowania, które firma VOLLMER zamierza wdrożyć za pomocą nowej maszyny laserowej.

„Włączamy technologię laserową do asortymentu naszych maszyn, oferując producentom narzędzi rozpoznawalną wartość dodaną do ostrzenia” - informuje dr Stefan Brand, dyrektor zarządzający Grupy VOLLMER. „Jako „full liner” mamy możliwość elastycznego odwoływania się do trzech technologii: szlifowania, erodowania i obróbki laserowej w celu oferowania naszym klientom precyzyjnie dopasowanych rozwiązań w zakresie ostrzenia, które są ukierunkowane na indywidualne wymagania i potrzeby klientów.”

www.vollmer-group.com
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP