www.produkcji-techniki.com
PEPPERL+FUCHS PROCESS AUTOMATION

Pepperl+Fuchs wprowadza system przewietrzania silników 6100

Rodzina systemów przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia Bebco EPS firmy Pepperl+Fuchs powiększa się o nowy system zaprojektowany do dużych silników i obudów.

Pepperl+Fuchs wprowadza system przewietrzania silników 6100

Twinsburg, OH — Firma Pepperl+Fuchs, specjalizująca się w automatyzacji procesów przemysłowych, wprowadza nowy system przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia rodziny Bebco EPS zaprojektowany specjalnie do współpracy z dużymi silnikami i obudowami pracującymi w strefach zagrożonych wybuchem Zone 1. System 6100 może być wykorzystany do przewietrzania obudów o objętości przekraczającej 450 stóp sześciennych (12,2 m3), co czyni go największym tego typu systemem z oferty Pepperl+Fuchs. Nadaje się doskonale do aplikacji z sektora chemicznego/petrochemicznego i wydobywczego.

System 6100 pracuje w pełni automatycznie i nie wymaga operatora do inicjalizacji przewietrzania lub utrzymywania nadciśnienia. Umożliwia zamontowanie wokół silnika opcjonalnych czujników temperatury do notyfikacji alarmów lub uruchamiania systemu chłodzenia. Dodatkowo, oferuje automatyczną kompensację ciśnienia w przypadku występowania nieszczelności.

System 6100 składa się z jednostki sterującej, odpowietrznika, czujnika niskiego ciśnienia i opcjonalnych czujników temperatury. Jednostka sterująca pozwala użytkownikom skonfigurować system odpowiednio do wielkości silnika, punktów przełączania temperatury, punktów przełączania ciśnienia do kompensacji wycieków, ciśnienia odcięcia, a także skonfigurować dodatkowe wyjście do sterowania lub alarmu, dwa uniwersalne wejścia iskrobezpieczne oraz do trzech wejść czujników temperatury, mogących monitorować dowolne punkty wewnątrz obudowy silnika. Iskrobezpieczny interfejs użytkownika można również zamontować w oddzielnej obudowie w pobliżu operatora w celu zapewnienia szybkiego dostępu i łatwego monitorowania systemu.

Najważniejsze cechy systemu przewietrzania i utrzymywania nadciśnienia 6100:

• Certyfikaty ATEX i IECEx Zone 1

• W pełni automatyczna praca

• Maksymalna szybkość przepływu 14000 l/min.

• Iskrobezpieczny interfejs użytkownika do programowania i monitorowania pracy systemu

• Jednostka sterująca do monitorowania pracy systemu i zasilania

• Pomocnicze wyjścia do funkcji alarmowych i sterowania

• Wejścia temperaturowe do monitorowania i sterowania

• Automatyczna kompensacja ciśnienia w przypadku wystąpienia nieszczelności

Iskrobezpieczny czujnik umożliwia dokładny pomiar ciśnienia w obudowie, zapewniając bezpieczną pracę w strefie zagrożonej wybuchem. Realizuje zdalny pomiar niskiego ciśnienia wewnętrznego silnika w zakresie od 0 do 25 mb.

Odpowietrznik EPV-6100, dostępny w wersjach dla różnych szybkości przepływu, zapewnia przewietrzanie i wysyła sygnał sprzężenia zwrotnego do jednostki sterującej 6100, uruchamiający timer. Użytkownik może wybrać do 5 szybkości przepływu (maksymalnie 14000 l/min.), co pozwala sprostać wymogom różnych aplikacji przy współpracy z dużymi silnikami i obudowami.

Dodatkowe cechy systemu 6100 obejmują funkcje bypass, manualnego włączania/wyłączania zasilania, temperaturowego aktywowania przewietrzania dla zapewnienia chłodzenia oraz opóźnienia wyłączenia zasilania po utracie ciśnienia, zapewniającego skorygowanie ciśnienia zgodnie z procedurami shutdown.


Pepperl+Fuchs wprowadza system przewietrzania silników 6100

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP