www.produkcji-techniki.com
BALLUFF

Inteligentny system pomiaru przemieszczenia do generowania liniowego sygnału zwrotnego położenia bezwzględnego

Inteligentne czujniki przemieszczenia serii BMP z oferty firmy Balluff nie tylko generują przez interfejs IO-Link sygnał mówiący o bezwzględnym położeniu tłoka w cylindrze, ale również dostarczają informacje o statusie czujnika i bieżących parametrach środowiskowych.

Inteligentny system pomiaru przemieszczenia do generowania liniowego sygnału zwrotnego położenia bezwzględnego
Monitorują na przykład temperaturę czujnika, liczbę jego uruchomień oraz liczbę ostrzeżeń wygenerowanych po osiągnięciu zaprogramowanej wartości granicznej. Wbudowany licznik monitoruje liczbę przepracowanych godzin przez cały czas użytkowania czujnika, zarówno od ostatniego serwisowania, jak i od momentu uruchomienia. Umożliwia to zaplanowanie wymiany podczas następnej przerwy serwisowej.

Zintegrowany interfejs IO-Link również oferuje elastyczność; umożliwia na przykład szybkie zmiany formatu dzięki funkcjom parametryzacji oszczędzającym czas. Ten magnetyczny, bezdotykowy i niezużywający się czujnik stale wykrywa bezwzględne położenie tłoka, jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi typami cylindrów i może zostać szybko zainstalowany. Znajduje zastosowanie w aplikacjach, w których dokładne wykonanie określonego skoku tłoka ma istotne znaczenie dla jakości procesu i produktu, na przykład podczas montażu, transportu i w automatyce przemysłowej.
 

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP