www.przemysl-polska.com
EPLAN

EPLAN Pro Panel 2.1.: Planowanie układu szafy sterowniczej w „ rozmiarze XL”

Wysokowydajny trójwymiarowy schemat montażowy przekształcił się w zintegrowane rozwiązanie inżynieryjne w „rozmiarze XL”

EPLAN Pro Panel 2.1.: Planowanie układu szafy sterowniczej w „ rozmiarze XL”
Rozplanowanie układu szafy sterowniczej często odbywa się pod presją kosztów i napiętych terminów- dzięki rozwiązaniom EPLAN Software&Service możną ją wydatnie zmniejszyć. Z zalet nowego interdyscyplinarnego narzędzia inżynieryjnego EPLAN ProPanel2.1 korzystają specjaliści zarówno od automatyki, jak i technologii budowy maszyn, ponieważ program spełnia specyficzne wymagania tych dyscyplin. W pełni zintegrowane rozwiązanie łączy w sobie - dzięki jednolitej bazie danych - możliwości projektowania, trójwymiarowego rozplanowania komponentów oraz montażu, co zapewnia przyspieszony proces rozwoju produktu oraz redukcję kosztów.

Jednolite dane - automatyczna synchronizacja
Integracja to kluczowe słowo dla wszystkich elementów platformy EPLAN. Urządzenia, które są używane w projektach elektrycznych i hydraulicznych mogą być teraz włączane do schematu montażowego – bez konieczności ręcznej synchronizacji, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać prace inżynierskie szybciej. Typowe zadania inżynierii odwrotnej – ręczny transfer danych pomiędzy systemami pochodzącymi z różnych dyscyplin, import, eksport oraz weryfikacja danych, jak również wiele innych czasochłonnych czynności zostało wyeliminowanych. Co więcej: już zawczasu ustrzeżono się przed potencjalnymi błędami powstającymi podczas porównywania projektów. ProPanel 2.1 wykorzystuje pełną funkcjonalność platformy EPLAN opierającą się na kluczowych cechach, takich jak kontrola rewizji, zarządzanie prawami czy specjalne programowanie za pomocą EPLAN API - widoczna jest także dalsza integracja procesu produkcji, montażu i okablowania. Bezpośredni transfer danych do maszyn sterowanych numerycznie (NC), trasowanie przewodów i przygotowywanie kabli zapewnia sprawną i płynną pracę w całym procesie opracowywania produktu.

Solidne projektowanie – bezbłędna produkcja
Dzięki dynamicznej kontroli kolizji i automatycznemu sprawdzaniu odpowiednich warunków instalacji oprogramowanie ProPanel2.1 sprawia, że profesjonalne trójwymiarowe projektowanie schematów montażowych jest łatwe nawet dla okazjonalnych użytkowników. Ważne dane produkcyjne dotyczące otworów montażowych i wycięć są brane pod uwagę w trójwymiarowym modelu i mogą być później przetwarzane. Elastyczne oprogramowanie pozwala użytkownikom na tworzenie zarówno skojarzonych schematów montażowych, jak i specjalnych szablonów nawierceń. Program posiada więcej praktycznych zalet: informacje produkcyjne są wprowadzane tylko raz, gdy tworzone są dane główne - nawet dla części o zmiennej długości, takich jak szyny montażowe czy koryta kablowe. Komponenty i dane NC są automatycznie integrowane z odpowiednimi schematami montażowymi, co jest gwarancją osiągnięcia szybkich rezultatów. Modyfikacje obudów, drzwi i płyt montażowych można łatwo transferować do odpowiedniego systemu produkcyjnego poprzez interfejs NC – Steinhauer i Perforex to tylko dwa przykłady wysokiego stopnia integracji produkcji.

Szybkie trasowanie kabli
Program umożliwia bardziej elastyczne trasowanie przewodów: obecnie zarówno kable, jak i przewody są trasowane w trójwymiarowym schemacie montażowym. Nowy standard wydajności odnosi się też do trasowania kabli: określanie sieci przebiegu kabli i ich połączeń jest intuicyjne i może być wykonane niezależnie od rzeczywistych i wirtualnych koryt kablowych. Nowe schematy zwiększają możliwości trójwymiarowego prowadzenia kabli i są zgodne z wirtualnym systemem okablowania firmy Lütze. Wykorzystując tzw. "wiring holes" kable i przewody mogą być prowadzone po jak najkrótszej trasie np. z tyłu płyty montażowej czy innych części szafy elektrycznej.

Sprawna konfiguracja, precyzyjnie wymiarowanie
Czym byłaby inżynieria bez właściwych danych urządzeń? W tym miejscu dobrze widać, jak ważne jest połączenie z portalem danych EPLAN - komponenty mogą być łatwo transferowane z portalu do list urządzeń lub integrowane z trójwymiarowym schematem montażowym. Na targach
w Hanowerze zaprezentowano interfejs Rittal Therm 6.1 – jest to inżynieryjny konfigurator pozwalający na rozmieszczanie i wymiarowanie wszelkich systemów ogrzewania, chłodzenia i sterowania klimatem firmy Rittal. Konfigurator określa jakie urządzenia Rittal Therm będą wymagane, a następnie transferuje je do listy urządzeń EPLAN. W rezultacie otrzymujemy doskonałą integrację systemów sterowania klimatem z trójwymiarowym schematem montażu.

propanel_prof.jpg:
Nowy moduł ProPanel wspiera cały proces wytwarzania szafy sterowniczej - od trójwymiarowego projektu rozmieszczenia komponentów do fazy produkcji.

Propanel_wiring.jpg:
Przewody i kable mogą zostać automatycznie lub interaktywnie ułożone – włączając w to końcową obróbkę przewodów, określenie długości i ułożenie w wiązki.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP