www.produkcji-techniki.com
PROSOFT TECHNOLOGY EMEA

Veolia Water Solutions & Technology stosuje moduły radiowe Prosoft Technology w zautomatyzowanym procesie osuszania szlamu

Po zakończeniu procesu uzdatniania wody, często jest konieczne suszenie pozostałego szlamu. Proces suszenia szlamu przy wykorzystaniu energii słonecznej ( SOLIA) i zautomatyzowanych obrotnic został opracowany i wprowadzony na rynek przez MSE. Szlam jest umieszczany w pryzmach znajdujących się w specjalnych szklarniach, gdzie redukowana jest zawartość wody. Cała operacja jest zautomatyzowana i przeprowadzana przez roboty. Są one sterowane radiowo, co jest rozwiązaniem bardziej niezawodnym od stosowanych dotychczas systemów przewodowych.

Veolia Water Solutions & Technology stosuje moduły radiowe Prosoft Technology w zautomatyzowanym procesie osuszania szlamu
W procesie SOLIA szlam najpierw trafia do wirówki, a następnie jest suszony w specjalnych szklarniach ogrzewanych za pomocą energii słonecznej. Zautomatyzowana obrotnica regularnie miesza suchy i świeży szlam w celu zoptymalizowania czasu suszenia.

MSE postanowiło wyposażyć roboty w moduły radiowe w celu przesyłania informacji do stacji kontrolnej. Oznacza to, że operator może zdalnie sterować robotem, programować jego ruchy i zna jego dokładną pozycję. Robot posiada kontroler WAGO, który jest sprzęgnięty z modułem radiowym.„ Implementacja okazała się bardzo prosta dzięki dużemu wsparciu technicznemu ProSoftTechnology” - wyjaśnia Xavier Bousquet z Veolia Water Solutions & Technology.

“Jeśli chodzi o wybór dostawców, którzy byli brani pod uwagę, to kierowaliśmy się specyfikacjami określonymi przez RG2I, dystrybutora rozwiązań Prosoft Technology. To, co się liczyło dla nas najbardziej to niezawodne rozwiązanie, które żadnemu z naszych klientów nie będzie sprawiało problemów. Tak właśnie było w przypadku urządzeń RadioLinx Prosoft Techology”

Do tej pory systemy radiowe Prosoft Technology zostały zainstalowane w sześciu realizacjach spółki. Veolia Water Solutions & Technology to światowy lider w projektowaniu, budowaniu i zarządzaniu oczyszczalniami ścieków. Firma opracowuje rozwiązania technologiczne wykorzystywane w oczyszczalniach, a także oferuje cały zakres dodatkowych usług pomagających w codziennym utrzymaniu wydajności i zachowaniu trwałości wszystkich instalacji znajdujących się w obiektach klientów. Unikatowe technologie stosowane przez firmę zapewniają całkowitą kontrolę nad każdym elementem procesu uzdatniania wody, który wykorzystują zarówno klienci przemysłowi, jak i samorządy terytorialne.

Niezawodny system transmisji danych
Radio Linx przenosi wszystkie zalety komunikacji bezprzewodowej do sfery automatyki przemysłowej, oferując jednocześnie wysoki poziom niezawodności. Oprócz odporności na trudne warunki pracy, Radio Linx poprawia także transmisję pakietów danych w sieciach Ethernet.

Standardy określone w specyfikacji IEEE 802.11 (powszechnie znanej jako WiFi) zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa (802.11i), elastyczność i interoperacyjność rozwiązań stosowanych w automatyce przemysłowej. Technologia ta, pierwotnie opracowana do użytku domowego i biurowego, nadal ma swoje ograniczenia w przypadku stosowania protokołów przemysłowych, a także może spowodować problemy z przesyłem w systemach automatyki przemysłowej (spowodowane głównie przez metodę bezprzewodowego przesyłu pakietów danych w sieciach Ethernet). Niemniej jednak Radio Linx zapewnia optymalną transmisję pakietów danych. W celu jej poprawy wykorzystuje specjalny algorytm przetwarzania sygnału opracowany przez ProSoft Technology, który umożliwia lepsze wykorzystanie całej przepustowości i wspomaga szybką transmisję danych wymaganą przez inżynierów automatyków.

Dzięki funkcji 'Power over Ethernet' (PoE), podłączenie zasilania i modułów radiowych do przewodowej sieci Ethernet wymaga pojedynczego kabla zamiast dwóch, co znacząco upraszcza instalację i skraca czas dokonywania ustawień. Kolejną ważną cechą wersji RadioLinx 802.11abg , która została wybrana do tej instalacji, jest obsługa szeregowej enkapsulacji, co oznacza, że szeregowe urządzenia peryferyjne mogą być używane i integrowane z główną architekturą ethernetową systemu sterowania. Ten system transmisji radiowej zapewnia wysoką wydajność, zarówno w konfiguracji IEEE 802.11bg (pasmo 2,4 GHz), jak i 802.11a (pasmo 5 GHz) - użycie wydajniejszego procesora pozwala na bardziej wydajne przetwarzanie danych i sygnału, co zapewnia użytkownikom szybszą transmisję danych.

Seria urządzeń RadioLinx idealnie nadaje się do zastosowań przemysłowych - posiadają obudowy klasy przemysłowej, rozszerzony zakres temperatur pracy, są odporne na wstrząsy i wibracje, mogą być stosowane w miejscach, gdzie istnieje możliwość wybuchu, są dostosowane do montażu na szynie DIN – jednym słowem spełniają oczekiwania wymagających użytkowników.

RGS2i jest członkiem Grupy 2Ar i specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań technicznych dla potrzeb komunikacji przemysłowej. Od swego powstania skupia się na przemysłowych rozwiązaniach IT ( zbieranie danych, transfer informacji, magistrale fieldbus, sieci Ethernet , transmisja radiowa, urządzenia wejścia/wyjścia). RGS2i jest liderem na rynku francuskim i północnoafrykańskim. Więcej informacji na stronie http://www.rg2i.fr/index.html.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 15 000 obserwujących IMP