www.przemysl-polska.com
ARNOLD UMFORMTECHNIK

Dostawca podzespołów samochodowych, firma Hetal-Werke, testuje nowe elementy złączne ATP® TriPress.

Oddział firmy Hetal-Werke, zajmujący się podzespołami samochodowymi, intensywnie poszukuje alternatywnego rozwiązania dla konwencjonalnej technologii połączeń. Uważa się, że w przyszłości wciskane elementy złączne ATP® TriPress firmy Arnold Umformtechnik będą wykorzystywane zamiast konwencjonalnych łączników spawanych. Elementy złączne ATP® TriPress doskonale pasują do profilu firmy, która specjalizuje się w dostarczaniu podzespołów kinematycznych i różnego rodzaju zawiasów wykorzystywanych w kabinach samochodów osobowych.

Dostawca podzespołów samochodowych, firma Hetal-Werke, testuje nowe elementy złączne ATP® TriPress.
Przewidywany wzrost stosowania lekkich materiałów, takich jak włókno węglowe (carbon), czy wysoko wytrzymałych stali w konstrukcjach samochodów, będzie wymagał systemu łączenia elementów, który zapewni lepszą jakość połączeń przy niższym koszcie - uważa Reinhard Gruber, kierownik sprzedaży oddziału Hetal-Werke w Alpirsbach. (rys 1). Elementy wciskane Arnold®TriPress, charakteryzujące się trójkątnym kształtem, są w stanie sprostać temu wyzwaniu. Są one przeznaczone do szybkiego montażu lekkich materiałów, zarówno plastikowych, jak i metalowych ( rys 2).

Uzyskane oszczędności wynikają z przebiegu procesu montażu – została ograniczona znacznie liczba operacji produkcyjnych w porównaniu do elementów spawanych oraz został skrócony cykl produkcyjny. Trójkątny trzpień i podłużne nacięcia zapewniają dużą odporność łączników na wyrywanie, co jest bardzo istotne w przypadku połączeń nierozłącznych stosowanych np. w przypadku adapterów w szynach foteli samochodowych.
(rys. 3). Rowki blokujące znajdujące się na obwodzie trzpienia gwarantują dużą wartość siły wyrywającej.

Wyeliminowanie naprężeń cieplnych występujących w przypadku elementów spawanych pozwoliło na ograniczenie liczby niezbędnych kontroli materiału, co daje oszczędności rzędu 50 % na jedną sztukę łączników Tripress. Został również ograniczony wpływ na środowisko - dzięki odpowiednim środkom ochronnym zmniejszono hałas i zapylenie. Czysto mechaniczny charakter procesu zmniejszył ilość wyrobów wybrakowanych.

Testowanie elementów ATP® TriPress wskazuje na potencjalną możliwość osiągnięcia oszczędności na poziomie 80 % na jeden element złączny w porównaniu z elementami spawanymi. Jednocześnie poprawiła się jakość połączeń, możliwy jest także szybki i ekonomiczny montaż wielu różnych materiałów. Są to przekonujące argumenty dla specjalistów z Hetal Werke.

  Zapytaj o więcej informacji…

LinkedIn
Pinterest

Dołącz do ponad 155 000 obserwujących IMP